Aktorzy:

ANNA BAJER - od lat etatowo związana jest z Wrocławskim Teatrem Lalek. Ma w swoim dorobku wiele znaczących ról, między innymi: Pani Twardowska w PANU TWARDOWSKIM, Sara w ZWIERZĘTACH DOKTORA DOLITLLE, Tytania w ŚNIE NOCY LETNIEJ.

Specjalizuje się w zadaniach aktorskich wymagających od aktora profesjonalnego warsztatu wokalnego. Za swe role wielokrotnie nagradzana. Od Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzymała nagrodę Złotej Pacynki. Często występuje gościnnie(między innymi Teatr Kalambur, Teatr Nowy). Brała udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Prowadzi warsztaty teatralne w Akademii Dziecięcej przy Wrocławskim Teatrze Lalek. Ma za sobą role w serialach FALA ZBRODNII i PIERWSZA MIŁOŚĆ.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Anna Bajer
JOLANTA CHEŁMICKA - aktorka, filolog polski. Laureatka nagród wrocławskiej publiczności; Srebrna Iglica – 1990, Brązowa Iglica – 1992. Jej artystycznej droga ma swój początek w teatrach studenckich NAWIAS i KALAMBUR. Później gra w Teatrze Wędrującym i Teatrze Muzycznym we Wrocławiu.

Za znaczące uważa swe role w sztukach Urszuli Kozioł: W RYTMIE SŁOŃCA i SPARTOLINO (Teatr Kalambur) oraz w spektaklach Teatru Muzycznego we Wrocławiu: Gołda w SKRZYPKU NA DACHU i pani Schneider w KABARECIE. Ma w swoim dorobku grę w filmach: KONSUL i WIELKI SZU, a także postać sekretarki burmistrza w serialu WARTO KOCHAĆ.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Jolanta Chełmicka
EWA CZEKALSKA (choreografka) - absolwentka Szkoły Baletowej w Gdańsku, następnie tancerka Opery w Łodzi. Przenosi się do Wrocławia, gdzie przez 21 lat, aktorka – mim we Wrocławskim Teatrze Pantomimy kierowanym przez Henryka Tomaszewskiego.

Odtwórczyni wielu pierwszoplanowych mimicznych ról, między innymi w GILGAMESZU (bogini Isztar), OGRODZIE MIŁOŚCI (ona), SPORZE (księżna), FAUŚCIE (Małgorzata). Wieloletni pedagog ruchu scenicznego w PWST we Wrocławiu. Autorka choreografii i ruchu scenicznego w teatrach operetkowych i dramatycznych.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Ewa Czekalska
ANNA DREKO - wrocławianka, debiutantka w teatrze piosenki lecz nie na scenie. Była pianistka, a obecnie menadżer. Laureatka ogólnopolskich konkursów pianistycznych między innymi w Antoninie, Koninie i Bydgoszczy. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną oraz Państwowe Liceum Muzyczne imienia Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie fortepianu. Dalsze studia odbywała na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w kierunku menagerskim. Ukończyła także studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Anna Dreko
BOGUSŁAW KLIMSA - muzyk, kompozytor, aranżer, reżyser, scenarzysta i twórca widowisk muzycznych, dziennikarz i publicysta. Ma w swoim dorobku autorstwo i realizację muzyki do spektakli teatralnych i widowisk, w ponad 80 polskich i europejskich teatrach dramatycznych, lalkowych, pantomimy oraz w teatrze telewizji.

Kompozytor 200 piosenek nagranych przez różnych wykonawców umieszczonych na 16 płytach CD i 25 kasetach. Twórca w TVP programów muzycznych i muzycznych seriali telewizyjnych oraz reportaży i filmów dokumentalnych.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Bogusław Klimsa
KRYSTYNA KROTOSKA - aktorka Teatru Kalambur (1969-1981), Teatru Polskiego (1982-2007). Laureatka konkursu pierwszego Przeglądu Piosenki Aktorskiej "Liryka 76" we Wrocławiu. Przygotowała kilka piosenkarskich recitali, między innymi: "Odczepić się" /zrealizowany także w TVP/, "Co się z szafy wysypało ?" - do tekstów Asji Łamtiuginy z muzyką Zbigniewa Piotrowskiego, "Mój intymny mały świat" – piosenki Andrzeja Bienia

Autorka monodramu złożonego z tekstów S. Becketta; "No właśnie, co ?" (nagrodzonego na festiwalu we Wrocławiu w 2003r). Na kolejnym festiwalu WROSTJA (2004 r.) prezentowała wspólnie z Ireną Jun spektakl "Nie ja" oparty także na twórczości S.Becketta. Dwukrotnie odwiedziła Włochy z tą włoską wersją Beckettowskiego tekstu. Współpracuje z międzynarodową grupą z Anglii, biorąc udział w realizacji przedstawienia "Nierealne miasto" według poematu T.S.Eliota.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Bogusław Klimsa
TOMASZ KWIETKO-BĘBNOWSKI - absolwent Studium Aktorskiego przy Teatrze Polskim we Wrocławiu. Laureat plebiscytu SREBRNA IGLICA (1980)na najpopularniejszego aktora scen Dolnego Śląska. Grał przez wiele sezonów w różnych teatrach (Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Kalambur, Teatr Dramatyczny w Legnicy).

Prowadzi z młodzieżą zajęcia teatralne (dykcja, plastyka i kultura słowa, elementarne zadania aktorskie, wiedza o sztuce i teatrze). Zagrał w filmach: KONSUL i ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI, oraz w serialach: NA KŁOPOTY BEDNARSKI, ŻYCIE JAK POKER i ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Tomasz Kwietko-Bębnowski
KRZYSZTOF PAŹDZIORA - adept sztuki aktorskiej. Student ostatniego roku AKADEMII SZTUK TEATRALNYCH im. Stanisława Wyspiańskiego we Wrocławiu.

Debiutował w spektaklu dyplomowym w reżyserii Pawła Passiniego TERAZ WSZYSTKIE DUSZE RAZEM, którego muzyczna część miała premierę pod tytułem WIDMA w NARODOWYM FORUM MUZYKI we Wrocławiu. Udziela się w projektach muzycznych jako gitarzysta i wokalista.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Jerzy Skoczylas
JERZY SKOCZYLAS - zasłużony, choć jeszcze nie nestor, ogólnopolskiej sławy artysta kabaretowy. Autor licznych wesołych i smutnych, szybkich i powolnych popularnych i ambitnych piosenek.

Założyciel, filar i opoka kultowego kabaretu ELITA. Znany z audycji radiowych: STUDIO 202, 60 MINUT NA GODZINĘ, ITR. W latach siedemdziesiątych rezydent festiwali FAMA i KFPP w Opolu. Autor poczytnych książek.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Jerzy Skoczylas
KRZYSZTOF TYSNARZEWSKI - ma w swoim dorobku ponad 100 ról w spektaklach teatrów muzycznych i dramatycznych Wrocławia, Szczecina i Warszawy. Konferansjer, aktor estradowy. W teatrach muzycznych grał, między innymi, Dyzmę w KARIERZE NIKODEMA DYZMY, Zorbę w ZORBIE, Lejzora Wolfa w SKRZYPKU NA DACHU, a w dramatycznym - Cześnika w ZEMŚCIE.

W 1979 roku został laureatem BURSZTYNOWEGO PIERŚCIENIA - szczecińskiej nagrody dziennikarzy i publiczności. Zagrał w filmach: SZTUCZKI, BEZMIAR SPRAWIEDLIWOŚCI; serialach PIERWSZA MIŁOŚĆ, WARTO KOCHAĆ, BIURO KRYMINALNE, ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Krzysztof Tysnarzewski
JAN WĘGLOWSKI - absolwent Studium Scenariuszowego PWSFiTV w Łodzi. Satyryk, aktor radiowy i estradowy, muzyk, scenarzysta. Autor tekstów, monologów, skeczy, mini-słuchowisk, widowisk estradowych dla dzieci, oraz piosenek wykonywanych na scenach i estradach oraz w radiu.

Wieloletni współpracownik radiowej TRÓJKI (POWTÓRKA Z ROZRYWKI, PARAFONIA, TERAZ ŚMIESZNIEJ) oraz Polskiego Radia we Wrocławiu (STUDIO 202). Laureat nagród za najlepszy program kabaretowy (Łódź 1988), (Festiwal Dobrego Humoru, Gdańsk 2004). Grał w filmie SZTUCZKI oraz serialach HEJ! SZABLE W DŁOŃ, CHŁOP I BABA i WARTO KOCHAĆ.

Wrocławski teatr piosenki - Aktorzy - Jan Węglowski